آخرین اخبار : 

برگزاری نمایشگاه به مناسبت هفته پژوهش در دانشگاه سیستان و بلوچستان در آذر ماه ۱۳۹۶

 

 

 

 

 

 

به همت معاونت پژوهشی و فناوری و مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی زاهدان در نمایشگاه هفته پژوهش سیستان و بلوچستان دو غرفه برپا و دایر شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان، بمناسبت هفته پژوهش نمایشگاه پژوهش و فناوری استان در محل دانشگاه سیستان و بلوچستان دایر و با حضور مسئولان استانی و شهرستان چهارم آذرماه افتتاح شد.
معاونت پژوهشی و فناوری و مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان نیز تازه ترین و آخرین دستاوردهای و اقدامات پژوهشی خود را در قالب دو غرفه به علاقمندان و بازدیدکنندگان معرفی می‌کنند.
سرپرست معاونت پژوهشی و فن‌آوری جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان در حاشیه بازدید مسئولان ارشد استانی از غرفه پژوهشی جهاددانشگاهی اظهار کرد: در این غرفه طرح‌ها و پروژه‌های پژوهشی جهاددانشگاهی استان از قبیل طرح پرورش ماهی در قفس‌های دریایی، مرکز خدمات تخصصی کامپیوتر، مرکز خدمات تخصصی آب و خاک،دهکده گیاهان دارویی، معرفی برخی از گونه های جانوری آبزی، ایستگاه تحقیقاتی شتر، گیاهان دارویی و سلول‌های بنیادین خون بند ناف در معرض دید علاقمندان و بازدیدکنندگان قرار گرفته است.
فرح حیدری در ادامه به برخی از توانمندیهای جهاددانشگاهی استان و کشور اشاره کرد و گفت: یکی از اقدامات انجام شده جهاددانشگاهی نیز ایجاد دفاتر بانک خون بند ناف در مرکز استان و در دو بیمارستان تامین اجتماعی و علی بن ابی طالب زاهدان بوده که خوشبختانه تاکنون استقبال هم‌استانیان از خدمات این دفتر تاکنون خوب بوده است.
وی با بیان اینکه طرح پرورش ماهی در قفس‌های دریایی یکی از طرح‌های مهم جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان محسوب می‌شود، افزود: به منظور عملیاتی شدن این طرح مهم تاکنون برنامه ریزی‌ها، پیگیری و رایزنی‌های لازم انجام شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *